45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320


 

OZSzach - AktualnościOZSzach - Aktualności

04.12.2019

Opolski Związek Szachowy organizuje w dniach 5-11.01.2020 r. w Pokrzywnej Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17.

Komunikat dostępny w dziale Komunikaty oraz w Kalendarzu.

01.12.2019

W tradycyjnym Memoriale Franciszka Prochownika, rozegranym 17 listopada w strzeleckim ratuszu, udział wzięło 57 szachistów. Turniej miał jednocześnie rangę Mistrzostw Województwa Opolskiego w szachach szybkich.

Zwycięzcą całych zawodów został Maciej Klekowski z UKS Podlesie, wyprzedzając Oskara Ogłazę z Rodła Opole i arcymistrza Tomsa Kantansa z Łotwy.

W klasyfikacji mistrzostw województwa mężczyzn złoty medal wywalczył Oskar Ogłaza, srebrny – Michał Wiśniewski ze Strzelca Strzelce Opolskie, a brązowy – Andrzej Krzywda z Victorii Chrościce.

Wśród kobiet mistrzynią województwa opolskiego została Katarzyna Poznańska ze strzeleckiego Strzelca. Drugie miejsce zajęła Dominka Chmiel z Victorii Chróścice, a trzecie Karolina Karleszko ze Strzelca.

01.12.2019

W ratuszu w Strzelcach Opolskich w sobotę 16 listopada rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Śląska Opolskiego w szachach błyskawicznych.

Wśród 39 uczestników najlepszy okazał się Maciej Klekowski z klubu UKS Podlesie, drugi był Maciej Żochowski ze Strzelca Strzelce Opolskie, a trzeci Damian Lewtak z Gostmata Gostynin.

Najlepszymi z naszego regionu, zdobywając tytuły i medale mistrzostw województwa opolskiego, zostali:

Kobiety: 1. Dominika Chmiel – Victoria Chróścice, 2. Karolina Karleszko – Strzelec, 3. Dorota Panek – Strzelec.

Mężczyźni: 1. Maciej Żochowski, 2. Michał Wiśniewski – Strzelec, 3. Oskar Ogłaza –  Rodło Opole.

01.12.2019

16 listopada w Strzelcach Opolskich rozegrano Mistrzostwa Województwa Opolskiego Juniorów.

Zawody w strzeleckim ratuszu zgromadziły 74 zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych tytuły mistrzów województwa zdobyli:

Dziewczęta:

do lat 10. Marta Opałka – Gekon Nysa
do lat 14. Anna Jurkowska – Orlik Brzeg
do lat 18. Magdalena Jurkowska – Orlik Brzeg

Chłopcy:

do lat 10. Dawid Ogłaza – Rodło Opole
do lat 14. Grzegorz Panek – Rodło Opole
do lat 18. Paweł Kocierz – Gekon Nysa

28.11.2019

Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Szachowe klubu LZS VICTORIA CHRÓŚCICE i Gminy Dobrzeń Wielki, który rozegrany zostanie 15 grudnia 2019 r.

Link chessarbiter
Komunikat dostępny w Kalendarzu i w Komunikatach.

01.10.2019

Stowarzyszenie Szachistów "Hetman Krapkowice" był organizatorem III Otwartego Turnieju Szachowego 
o puchar Burmistrza Krapkowic - 2019. W sobotnie przedpołudnie 21 września do Krapkowic przyjechało 40 zawodników aby rywalizować na 64 polach. Grano 9 rund tempem po 15 minut na zawodnika.
Turniej rozegrano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach.
  Powiększ zdjęcie
19.09.2019

W Hiszpanii na Mistrzostwa Świata Wiktoria Sowa, nasza mistrzyni Polski, stanęła na najniższym stopniu podium w grze błyskawicznej w grupie do lat 18! To już drugi w historii naszego klubu medal światowego czempionatu w tej odmianie szachów (wcześniej srebro zdobył Oskar Ogłaza).

WIELKIE GRATULACJE!

Strona Mistrzostw

15.09.2019

W dniach od 6 do 15.09.2019 w Poroninie rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski - II Liga 2019.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Rodło Opole.

WIELKIE GRATULACJE!

Pozostałe drużyny z naszego województwa zajęły:

Strzelec DK Strzelce Opolskie - 14
Victoria Chróścice - 20
Zarzewie Prudnik - 34

Serwis turnieju

08.09.2019

W dniach od 6 do 15.09.2019 w Poroninie rozgrywane są Drużynowe Mistrzostwa Polski - II Liga 2019. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek nasze województwo reprezentują 4 drużyny: Rodło Opole, Zarzewie Prudnik, Victoria Chróścice, Strzelec DK Strzelce Opolskie.

Serwis turnieju

 

01.09.2019

W rozgrywanych w dniach od 29.08 do 1.09.2019 roku w Rzeszowie Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - reprezentanci naszego województwa zdobyli 3 medale.
W grupie dziewcząt do lat 18 złoty medal zdobyła Wiktoria Sowa, brązowe medale zdobyli: w grupie dziewcząt do lat 14 Martyna Starosta i wśród chłopców do lat 18 Oskar Ogłaza.

WIELKIE GRATULACJE!

Strona Mistrzostw

Więcej w Archiwum